Karasoku, 28024. Sk. No:8, 01010 Seyhan/Adana
  • Adana Dam İzolasyon Yalıtım karbon fiber bina güçlendirme

Adana Dam İzolasyon Yalıtım Bina Güçlendirme

0.538.585 2899

İzolasyon Adana

Yalıtım Nedir ?

Herhangi bir yalıtım malzemesi kullanılarak yapıların iç ve dış etkilerden korunmasına yalıtım ya da izolasyon adı verilmektedir. Bir başka deyişle herhangi bir ortamın veya nesnenin sıcaklık, soğukluk, su, nem ve ses etkenlerine karşı korunmasıdır. Yapıların uzun ömürlü, yaşanabilir ve kullanışlı olması ancak yalıtım ile mümkündür. Yapı yalıtımı işi, üretimden uygulamaya kadar teferruatlı bir süreç gerektirir. En doğru yalıtım malzemesinin üretilmesi ve uygulanması için fizik, kimya, mimarlık, inşaat, makine, ekonomi gibi pek çok bilimsel disiplini bir araya getirmek ve eşgüdümlü olarak bir çalışma ortaya koymak iktiza eder. Burada hedef, nesnelerde ya da ortamlarda istenmeyen etkinin tamamıyla kaldırılması ya da en aza indirgenmesidir.

Yalıtım çeşitleri

 
1- Isı Yalıtımı
2- Su Yalıtımı
3- Ses Yalıtımı

Yalıtımsız Binalardaki Sorunlar    

  •     Yalıtımsız duvarların içinde terleme sonucu  küflenme, siyah lekeler olabilir.
  •     Isı dağılımındaki eşitsizlik nedeniyle pencereye yakın alanlar soğuk ve diğer iç kısımlar sıcak olur.
  •     Yalıtımsız yerlerde soğutma sistemi tam etki göstermez ve daha fazla klima kullanılır. Bu da yaz nezlesi gibi üşütme sorunlarına neden olabilir.

 

Dışarıdan gelen, yağmur suyu, nem gibi etkenlerin binaya zarar vermesini engellemek için yapılan bir uygulamadır. Su yalıtımı, çatılara, duvarlara ya da bina dışı bir yere yapılabilir. Yapı direncini artıran bir uygulamadır. Yalıtımsız binaların depreme dayanıklılığı daha azdır.  çünkü su sebebi ile bina korozyona uğrar.

yalıtım

Su yalıtımı dışarıdan gelen, yağmur suyu, nem gibi etkenlerin binaya zarar vermesini engellemek için yapılan bir uygulamadır.  

 Dam İzolasyon